عمومی

مسابقه ملی امام شناسی

مسابقه ملی امام شناسی توسط مؤسسه قرآن و عترت بیت الامیر علیه السلام برگزار میشود

<<شعبه بنی هاشم>>

قال علی علیه اسلام :

«اَلا اُخْبِرُکُمْ بِالْفَقیهِ حَقَّ الْفَقیهِ؟ مَنْ لَمْ یُرَخِّصِ النّاسَ فی مَعاصِی اللّهِ وَ لَمْ یُقَنِّطْهُمْ مِنْ رَحْمَهِ اللّهِ وَ لَمْ یُوْمِنْهُمْ مِنْ مَکْرِ اللّهِ وَ لَمْ یَدَعِ القُرآنَ رَغْبَهً عَنْهُ إِلی ما سِواهُ، وَ لا خَیْرَ فی عِبادَه لَیْسَ فیها تَفَقُّهٌ. وَ لاخَیْرَ فی عِلْم لَیْسَ فیهِ تَفَکُّرٌ. وَ لا خَیْرَ فی قِراءَه لَیْسَ فیها تَدَبُّرٌ.»

آیا شما را از فقیه کامل، خبر ندهم؟ آن که به مردم اجازه نـافرمانی خـدا را ندهـد، و آنهـا را از رحمت خدا نومید نسازد، و از مکر خدایشان آسوده نکند، و از قرآن رو به چیز دیگر نکنـد، و خیـری در عبـادت بدون تفقّه نیست، و خیـری در علم بدون تفکّر نیست، و خیری در قرآن خواندن بدون تدبّر نیست.

مؤسسه بیت الامیر (ع)به جهت بالا بردن سطح آگاهی علاقمندان به خاندان اهلبیت علیهم السلام مسابقه ملی امام شناسی را برگزار کرده و به برندگان این مسابقه به قید قرعه جوایزی هدیه می کند .

سال گذشته مسابقه ملی پیرامون شخصیت شناسی امام حسین علیه السلام از کتاب سومین امام (ع) انجام شد امسال نیز طبق روال سال گذشته این مسابقه با توجه به شخصیت شناسی مولی الموحدین حضرت علی علیه السلام برگزار خواهد شذاین کتاب که تألیف دکتر حمید قلندری است در قالب کتاب گویا خدمت عزیزان در فضای مجازی تقدیم شد .کسانی که مؤفق به شنیدن کتاب صوتی نشدند میتوانند این کتاب را تهیه کرده و در مسابقه شرکت نمایند .

در صفحات پایانی کتاب ۱۱۰ سؤال از متن آن توسط نویسنده محترم در اختیار خوانندگان قرار گرفته که مسابقه از میان این سؤالها برگزار میشود .

پاسخ سؤالات مسابقه ملی امام شناسی را به آدرس ذیل ایمیل نمایید و یا به صندوق پستی  ۳۸۴۸ -۱۶۷۶۵ ارسال نمایید

Qalandari313@gmail.com

#سؤالات مسابقه ملی همزمان با  فرا رسیدن ماه ربیع الاول در سایت مکتب بصیرت ارائه خواهد شد.

اللهم عجل لولیک الفرج

گروه فرهنگی شعبه بنی هاشم

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا